Free Spirit
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Free Spirit

Ποίηση, Γραφή, Εκφραση, Ενημέρωση, Διασκέδαση
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Μεταμόσχευση δύο χεριών για πρώτη φορά

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ounkas
Admin
Ounkas


Ημερομηνία εγγραφής : 01/06/2009
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα, Πειραιάς

Μεταμόσχευση δύο χεριών για πρώτη φορά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεταμόσχευση δύο χεριών για πρώτη φορά   Μεταμόσχευση δύο χεριών για πρώτη φορά Empty4/3/2010, 23:32

«Θέλω η μάνα μου να με δει με τα δυο μου χέρια ξανά», λέει ο 64χρονος Πίτερ Γουόλς, που ίσως να γίνει ο πρώτος Αυστραλός που θα κάνει μεταμόσχευση και των δύο χεριών, σύμφωνα με αποκλειστικό δημοσίευμα της εφημερίδας «Herald Sun».
Η μητέρα του κ. Γουόλς είναι 91 χρόνων και έχει ζήσει το δράμα του γιου της που έχασε και τα τέσσερα άκρα του, χέρια και πόδια, πριν από τρία χρόνια, όταν προσβλήθηκε από το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας και όπως είναι φυσικό η ζωή του 64χρονου υδραυλικού από τη Μελβούρνη άλλαξε δραματικά προς το χειρότερο.
Ήδη, πλαστικοί χειρουργοί της Μελβούρνης προετοιμάζουν το έδαφος ώστε ο κ. Γουόλς, όταν βρεθούν τα κατάλληλα μοσχεύματα, να υποβληθεί άμεσα στην επέμβαση εμφύτευσής τους. Οι πλαστικοί χειρουργοί του Ινστιτούτου «Ο' Μπριεν» (O'Brien) δηλώνουν ότι, ενώ ο αρχικός στόχος τους είναι να εμφυτεύσουν το ένα χέρι στον κ. Γουόλς, αν τελικά βρεθούν δύο μοσχεύματα θα τολμήσουν τη διπλή μεταμόσχευση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεταμόσχευση δύο χεριών για πρώτη φορά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καταρρέει κάθε φορά που γελάει
» Πρώτη δοκιμή για το ρωσικό μαχητικό πέμπτης γενιάς

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Free Spirit :: Ιατρικά Θέματα :: Διάφορες Χρήσιμες Πληροφορίες-
Μετάβαση σε: